12  ноя
Антибактеріальні добавки можуть бути небезпечними для здоров'я
Написал adminZep в категорию Без категории
Інфекціоністи побоюються, що надмірне захоплення антибактеріальним милом може привести до появи лікарсько-стійких бактеріальних мутацій. Але, незважаючи на їхні наукові вишукування, за словами доктора Елі Перенцевіч (Perencevich), з понад 1000 найменувань мила на ринку майже половина містить деякі види бактерицидних добавок. Дослідник представив свої висновки на конференції Товариства інфекційних хвороб Америки в Новому Орлеані.

Результати дослідження мильних продуктів
Учений виявив, що 76 відсотків з 395 найменувань рідкого мила і 29 відсотків з 733 найменувань кускового мила - 45 відсотків від загальної кількості - містять антибактеріальні компоненти, такі як триклозан і триклокарбан.

У той час як лікарні вже використовують антибактеріальне мило більш ніж 30 років, тільки в останні десятиліття антибактеріальні продукти з'явилися на споживчому ринку в такому різноманітті: від мила до котячого туалету або кулькових ручок.

Американці зосередили увагу на антибактеріальному милі, в надії убезпечити свої будинки і руки. Відомо, що бактерицидні елементи знищують бактерії, на відміну від традиційного мила, яке їх просто змиває, щоб не допустити небезпечної для здоров'я концентрації. Але антибактеріальні компоненти також можуть знищити і корисні бактерії, вважають експерти. До того ж, немає наукового підтвердження того, що антимікробні компоненти в побутових виробах запобігають інфекції.

Доцільність антимікробної очищення

Останні наукові вишукування показують, що антибактеріальні добавки можуть стимулювати ріст «супербактерій», стійких до антимікробних препаратів. Проблеми виникають, коли ці бактерії розмножуються, перетворюючись на небезпечні інфекції, які не можуть бути знищені доступними ліками.

Подібне зростання лікарсько-стійких штамів вже стався в ситуації з антибіотиками. Надмірне і неправильне використання антибіотиків привело до появи декількох лікарсько-стійких мікробів, таких як стрептокок пневмонії і штами кишкової палички.

Доктор Стюарт Леві, президент союзу за розумне застосування антибіотиків, професор молекулярної біології в Університеті Тафтса школи медицини в Бостоні, вважає, що антибактеріальне мило небезпечно. «Триклозан створює середовище, в якому стійкі, мутував бактерії пристосовуються до виживання», - каже Леві, який опублікував дослідження про бактерицидних продуктах в журналі Nature.

Чарльз Рок, штат Теннесі, також опублікував роботу за схожою тематикою, в якій підтримує раніше наведені доводи. «Використання триклозану призведе до появи стійкості до антибіотиків», - прогнозує він. І вважає, що немає особливої необхідності в його застосуванні.

Оптимальне застосування бактерицидного мила

Незабаром після статті Рока, Асоціація мила і миючих засобів, косметики, туалетного приладдя та парфумерії розповсюдила заяву, оспорювані ці висновки. Вона звинуватила у появі опірності бактерій лікарів, зайво назначающих антибіотики.

"Антибактеріальні продукти не викликають резистентності бактерій», - каже в заяві Ед Кавано, президент групи косметики. «Вони вбивають мікроби, тим самим перешкоджаючи розвитку інфекції». Однак, наприклад, Асоціація фахівців з інфекційного контролю та епідеміології в Вашингтоні, округ Колумбія, бачить в використанні антибактеріальних компонентів виключно маркетинговий хід.

«Ці продукти призначені для зниження ризику інфекції, що є очевидною неправдою», - каже Роберт Шарбо (Sharbaugh), епідеміолог з Чарльстона, Південна Кароліна, голова керівного комітету APIC по цій темі. «Існує хибна думка, що якщо ви використовуєте ці продукти, то можете захистити себе від застуди. Це безумство, бо багато з простудних захворювань мають вірусну природу ».

Вчені стверджують, що використовувати антибактеріальне мило можна тільки у відповідних ситуаціях, наприклад, при догляді за дитиною або хворим членом сім'ї, але з обережністю в повсякденному застосуванні. «Дуже багато продуктів на ринку містять антибактеріальні добавки, споживач може про це навіть і не підозрювати, тому доктор Perencevich радить перед покупкою уважно ознайомитися з переліком інгредієнтів.

Но все же есть некоторые фирмы - которые проходят сертификацию и проводять исследования. На пример продукция нпцриз - вся сертифицирована в СНГ и странах Европы.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Ключевые теги: link

Вам понравилась новость!?
Поделится новостью с друзьями:

Просмотры: 940 Распечатать


Календарь новостей


«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930