02  дек
Вік античного "комп'ютера" оцінили в 2200 років
Написал adminZep в категорию Без категории
Так званий Антикітерський механізм, який вважається одним з найдавніших аналогових приладів, міг бути виготовлений навіть раніше, ніж було прийнято. Вивчивши циферблат пристрої та записи затемнень по вавілонського календарем, дослідники прийшли до висновку, що античний "комп'ютер" винайшли в 205 році до нашої ери - на 50-100 років раніше, ніж вважалося.

2000-річний механізм, який греки використовували для розрахунку руху небесних тіл, довгий час датировался 100-м, максимум - 150 роком до н.е. Тепер археологи вважають, що прилад створили всього через сім років після вбивства Архімеда римським солдатом в 212 році до н.е.

Більш точна датування Антикітерський механізм також дозволяє припустити, як саме греки могли обчислювати з його допомогою руху Марса, Юпітера і Сатурна, а також передбачати сонячні і місячні затемнення. Реконструювавши елементи циферблата, вчені з'ясували, що система ґрунтувалася на принципах вавілонської арифметики, а не тригонометрії, як вважалося донедавна, оскільки в античності такого методу ще не існувало.

Антикітерський механізм був виявлений грецьким водолазом в 1900 році на стародавньому судні, що затонуло неподалік від острова Антикітери (поруч з Критом) приблизно між 70 і 60 роками до н.е. Механізм, який був винайдений понад дві тисячі років тому, являв собою дуже складне обчислювальний пристрій для тієї епохи. Він був поміщений в дерев'яний корпус, містив 37 бронзових шестерень і циферблати зі стрілками.

Реконструкція приладу дозволила встановити, що греки використовували його як "календаря" для визначення фаз Місяця і положення Сонця. Щоб визначити установки, треба було обертати ручку. Крім Антикітерський механізм, на кораблі була знайдена бронзова статуя юнака, спис, античні глеки та інші артефакти. Навесні цього року археологи знайшли нові фрагменти циферблата, що і дозволило встановити більш точну дату походження найдавнішого "комп'ютера".

Так же хочу посоветовать где можно купить телескопическую дубинку в украине по хорошей цене.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Ключевые теги: link

Вам понравилась новость!?
Поделится новостью с друзьями:

Просмотры: 1036 Распечатать


Календарь новостей


«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930