05  фев
Вирус на iOS!?
Написал adminZep в категорию Без категории
Компанія Trend Micro, що займається комп'ютерною безпекою, повідомила про виявлення додатки для iOS, яке містить шкідливий код, здатний вразити будь iOS-пристрої. Мова йде про програму-шпигуна, яке краде всю особисту інформацію користувача, включаючи текстові повідомлення, листи, історію переглядів в браузері, контакти, фотографії, дані про місцезнаходження, встановлених і запущених процесах, сигналізує про підключення до Wi-Fi і навіть здатний записувати телефонні розмови.

Найнеприємніше у цій ситуації те, що додаток має підписаний сертифікат iOS Developer Enterprise Program, використовуваний переважно в корпоративному середовищі. Ця особливість дозволяє встановлювати додаток, минаючи офіційний магазин додатків App Store, а значить Xagent може вразити не тільки пристрої, піддані процедурі Jailbreak, а й невзломанние смартфони і планшети. На жаль, достовірно з'ясувати шляхи поширення зараженого додатки в даний час не вдається.

Xagent поширюється серед смартфонів і планшетів без вибору користувачів за пріоритетом. Стверджується, що основна мета Xagent - високопоставлені чини урядів різних країн, проте творці Xagent шукають таких власників методом "килимовій бомбардування", крадучи відомості з усіх смартфонів і просіюючи їх через внутрішні фільтри. Вся вкрадена інформація відправляється на виділений сервер, який функціонує донині. Фахівці виділяють два типи Xagent - тип A і тип B. Перший тип маскується під додаток з аналогічною назвою Xagent і детектується в системі як iOS_Xagent.A. Другий тип шкідливого програми поширюється під виглядом гри MadCap і значиться в списку запущених процесів як iOS_Xagent.B.

Цікаво, що поведінка додатків в різних версіях операційної системи відрізняється. У iOS 7 Xagent запущений постійно і слідом за його примусової зупинкою слід негайний рестарт. У iOS 8 додаток присутня у вигляді іконки на робочому столі і після зупинки не може самостійно перезапуститися. Це гарна новина, бо в даний час частка iOS 8 становить 72%.

Як же захистити свій телефон від можливого зараження Xagent? По-перше, уникати підключення смартфона до невідомого комп'ютера через USB-кабель. По-друге, через особливості iOS перед установкою Xagent на екрані з'являються два повідомлення (на фото вище), в ході яких користувач може відхилити запит на установку підозрілих програм (кнопки "Cancel" і "Do not Trust" відповідно). Слідуючи цим простим принципам, ви вбережете себе від можливої крадіжки особистих даних і використання їх зловмисниками в корисливих цілях.

Для любителів популярного мультика Сімпсони тепер доступні і сімпсони українською мовою.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Ключевые теги: link

Вам понравилась новость!?
Поделится новостью с друзьями:

Просмотры: 1031 Распечатать


Календарь новостей


«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31